Här hittar du kontaktuppgifter till Dagens Arenas redaktörer och ledarskribenter. Vad borde Dagens Arena skriva om? Har du nyhetstips eller vill du skriva en debattartikel? Gör så här för att skicka debattartiklar till redaktionen.

Tveka inte att tipsa våra redaktörer och skribenter. Du hittar kontaktuppgifter till respektive person nedan.

Nyhetsredaktionen

Kent Källqvist är tf chefredaktör och ansvarig utgivare på Dagens Arena. Tar även emot debattartiklar.
E-post: kent.kallqvist@arenagruppen.se
Telefon: 070- 529 64 55

Liv Beckström är tf nyhetschef på Dagens Arena. Tar även emot debatt.
E-post: liv.beckstrom@arenagruppen.se
Telefon: 073-654 13 25

Nina Brevinge är reporter och grävredaktör på Dagens Arena.
E-post: nina.brevinge@arenagruppen.se
Telefon: 073-654 13 08

Elsa Persson är reporter på Dagens Arena (vik.)
E-post: elsa.persson@arenagruppen.se
Telefon: 073-654 13 26

Johanna Senneby är reporter och debattredaktör på Dagens Arena. (föräldraledig)
E-post: johanna.senneby@arenagruppen.se
Telefon: 073-654 13 26

Sebastian Sandström, praktikant
E-post: sebastian.sandstrom@arenagruppen.se

Ledarredaktionen

Kent Källqvist är tf chefredaktör och ansvarig utgivare på Dagens Arena.
E-post: kent.kallqvist@arenagruppen.se
Telefon: 070- 529 64 55

Liv Beckström är tf nyhetschef på Dagens Arena.
E-post: liv.beckstrom@arenagruppen.se
Telefon: 073-654 13 25

Håkan A Bengtsson är vd för Arenagruppen.
E-post: hakan.bengtsson@arenagruppen.se
Telefon: 073-654 13 00

Björn Elmbrant är författare.
E-post: bjorn.elmbrant@telia.com
Telefon: 070-217 91 80

Lisa Pelling är utredningschef på Arena Idé.
E-post: lisa.pelling@arenagruppen.se
Telefon: 073–654 13 16

Vesna Prekopic är kulturredaktör på Arbetet.
E-post: vesna.prekopic@arenagruppen.se
Telefon: 076-340 43 43

Ulrika Kärnborg är författare.
E-post: ulrikakarnborg@tele2.se
Telefon: 073-595 08 05

Daniel Mathisen är frilansskribent.
E-post: daniel.mathisen@gmail.com
Telefon: 070-259 67 12

Per Wirtén är författare.
E-post: per.wirten@arenagruppen.se
Telefon: 070-672 05 83