Här hittar du kontaktuppgifter till Dagens Arenas redaktörer och ledarskribenter. Vad borde Dagens Arena skriva om? Har du nyhetstips eller vill du skriva en debattartikel? Gör så här för att skicka debattartiklar till redaktionen.

Tveka inte att tipsa våra redaktörer och skribenter. Du hittar kontaktuppgifter till respektive person nedan.

Redaktionen

Jonas Nordling är chefredaktör och utgivare för Dagens Arena. Han tar även emot förslag på essäer och debatt.
E-post: jonas.nordling@arenagruppen.se
Telefon: 070-7868433

Elsa Persson är reporter på Dagens Arena.
E-post: elsa.persson@arenagruppen.se
Telefon: 073-654 13 26

Alicia Heimersson är reporter på Dagens Arena.
E-post: alicia.heimersson@arenagruppen.se
Telefon: 073-720 73 83

 

Ledarredaktionen

Håkan A Bengtsson är politisk redaktör och vd för Arenagruppen.
E-post: hakan.bengtsson@arenagruppen.se
Telefon: 073-654 13 00

Liv Beckström är frilansskribent.
E-post: liv.beckstrom@arenagruppen.se

Björn Elmbrant är författare.
E-post: bjorn.elmbrant@telia.com
Telefon: 070-217 91 80

Lisa Pelling är utredningschef på Arena Idé.
E-post: lisa.pelling@arenagruppen.se
Telefon: 073–654 13 16

Daniel Mathisen är frilansskribent.
E-post: daniel.mathisen@gmail.com
Telefon: 070-259 67 12

Mats Wingborg är frilansskribent.
E-post: mats.wingborg@gmail.com

Jesper Bengtsson är frilansskribent:
E-post: jesper.bengtsson@gmail.com

Vesna Prekopic

Elin Ylvasdotter

Johan Enfeldt